Destek Hattı:

0332 235 49 74

  • facebook
  • twitter
  • instagram avukat
  • youtube

BOŞANMA VE AİLE HUKUKU

Konya Boşanma Davası ve Aile Hukuku Davaları

Anayasamızın 41. Maddesinde ‘’Aile toplumun temelidir ve eşler arasında eşitliğe dayanır’’ hükmü yer almaktadır. Bu anlamda aile yapısı içinde meydana gelen her türlü hukuksal problemin çözümü noktasında tarafların mahremiyetlerinin gizli tutulmasını esas alarak danışmanlık hizmeti ve davaların tüm süreci ile takip edilmesi işlemi, hukuk büromuzun aile hukuku departmanı tarafından yürütülmektedir.

Latif Cem Baran Hukuk Bürosu boşanma avukatı kadrosu anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma davalarına yönelik, boşanma avukatı olarak tazminat, nafaka, velayet, mal rejiminin tasfiyesi, tanıma tenfiz konuları dahil olmak üzere her türlü hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir. Konya boşanma avukatı ekibimiz aile hukuku ve boşanma davaları konusunda edindikleri 16 yıllık deneyim ve bilgiler çerçevesinde, müvekkillerine en etkili sonucu sağlamak için hukuki destek vermektedirler. Boşanma, evliliğin yasal olarak sona ermesi demektir. Bunun için de boşanma davası açmadan önce ve dava sırasında tecrübeli avukatlar nezaretinde boşanmanın planlanması ve neticelendirilmesi gerekir.

"Yargıtay 2.HD'den tarihi karar; Boşanmış KADIN; velayeti kendisine verilmiş olan çocuğuna "KENDİ SOYADININ" verilmesini velayet hakkına dayanarak Aile Mahkemesinden isteyebilir. (Yargıtay 2.HD'nin 9 Nisan 2018 günlü kararı)


İlgili Yazılar;


1-) Mal rejimi sözleşmesi = https://www.latifcembaran.com/blog/mal-rejimi-sozlesmesi
E-Bülten Kayıt

Firmamızdan haberder olmak için bültene kayıt olabilirsiniz.