Destek Hattı:

0332 235 49 74

  • facebook
  • twitter
  • instagram avukat
  • youtube

İDARE HUKUKU DAVALARI

Türkiye’de İdare Hukuku Davaları

İdare Hukuku, devletin faaliyetleri ile vatandaşlar veya diğer hukuki kişiler arasındaki ilişkileri ve devletin idari işlemlerini düzenleyen bir hukuk dalıdır. İdare Hukuku, devletin yetki kullanımını, idari işlemlerini, kamu kurumlarının görev ve sorumluluklarını, vatandaşların haklarını ve devlete karşı yükümlülüklerini inceleyen ve düzenleyen bir hukuk dalıdır. Avukat Latif Cem Baran 20 yıldır müvekkillerine idare hukuku davalarında hizmet vermektedir.

İdare Hukuku Nedir?

İdare Hukuku, bireylerin devletle olan ilişkilerini düzenlerken aynı zamanda kamu gücünün keyfi kullanımını önlemeyi amaçlar. İdare Hukuku davaları ciddi süreçlerdir ve uzmanlaşma gerektiren alanlardır.

Konya İdare Hukuku Davası

Konya İdare Hukuku Davalarında da vatandaşlar ve devlet zaman zaman menfaat çatışması içine girebilmektedir. Latif Cem Baran Hukuk Bürosu, Konya İdare Hukuku Davalarında, Ankara İdare Hukuku Davalarında, İstanbul İdare Hukuku Davalarında da tecrübeye sahiptir. Nitekim İdare Hukuku alanında uzmanlaşmış bir ekip ve deneyimli bir kadroyla çalışmak çok önemlidir.

İdare Hukuku Avukat

İdari eylem ve işlemlere karşı dava açmak karmaşık bir süreç olabilir. Bu süreçte alanında uzman bir avukat tarafından temsil edilmek genellikle önerilen bir yoldur. Avukat Latif Cem Baran geniş ekibiyle beraber İdare Hukuku davalarında hukuki süreçlerin takipçisi olmaktadır.

E-Bülten Kayıt

Firmamızdan haberder olmak için bültene kayıt olabilirsiniz.